pühapäev, 19. veebruar 2017

SÕBRAPÄEV KOOLIS. Teisipäeval tähistasime koolis valentinipäeva. Andreas ja Mauro Erik pakkusid klassile komme.
SÕBRAPÄEVAKAARDID. Tööõpetuse tunnis meisterdasime lastega quilling tehnikas täidetud südameid. Üheskoos harjutasime kolme erinevat tehnikat: auguga ring, pisarakuju ja kiik. Edasi sai iga õpilane i-padi, kus avas videotutvustuse, mille järgi juba iseseisvalt tööle asuti. Kaartide tulemuse üle olen väga rõõmus: ILUSAD!
Klassis sai iga õpilane ühe õpilase nime, kellele tema sõbrapäevakaart mõeldud oli. Kaardi sisse tuli kirjutada antud õpilase nimi ning selle ümber häid omadussõnu, mis selle õpilasega kaasnevad.
KIITUS: Annabel ja Andreas. Tänan Annabeli ja Andreast, kes on meie KiVa tunde rikastanud. Mõlemad lapsed soovitasid mulle lauluvideoid, mis langesid väga hästi kiusamise teemaga kokku. Hea, kui õpilased on algatusvõimelised ning panustavad õpiprotsessi.
INGLISE KEELE KAHOOT: Eesti Vabariik 99. Me võtsime osa Eesti Vabariigi 99. aastapäeva auks suunatud mängust. Kokku oli 21 küsimust, iga küsimuse juures oli 4 vastusevarianti. Mäng oli inglisekeeles ning seetõttu eeldas natuke ka õnne, sest kõiki sõnu õpilased ei teadnud.
3.A ja 3.C esikolmik ja esiviisik on järgnevad:
Meie klassist olid väga tublid: Ragnar, Ruben ja Emma Sofia!
NÄDALAPÄEVAD. Sellel nädalala oleme õppinud nädalapäevi. Reedel viis Alberto läbi seda teemat kinnistava mängu.
Väike video:
TANGRAM KASSID.  Matemaatika tunnis õpime hetkel hulknurki. Seda teemat laiendasime ka tööõpetuse tundi. Üheskoos tutvusime tangramiga ning iga õpilane tegi seitsmest osast koosnevaid tangramikomplekte, millest valmisid vahvad kassid. Väga hea tegevus peenmotoorika ja loogika arendamiseks.


esmaspäev, 13. veebruar 2017

LOOVJUTUD. Kolmapäeval kirjutasime loovjutte. Esimese tunni ajal jagunesime rühmadesse, iga rühm sai loosiga ühe pildi, mille põhjal tuli välja mõelda terviklik jutt. Selleks olid ette antud ka abistavad küsimused: Mis juhtus enne pilti? Kuidas pildil olev sündmus aset leidis? Kuidas olukord lõppes? Iga rühm esitles enda jutte klassi ees.
Järgmises tunnis alustas igaüks juba iseseisvalt jutu kirjutamist. Esmalt valis õpilane 5 pildi seast ühe, mis on tema jutu aluseks. Töölehele pandi kirja sissejuhatus, sisu ja kokkuvõte. Peale mustandi kirjutamist asuti puhtandi juurde ning jutu kõrvale joonistati illustreeriv pilt.
Pildid on kõnekad abivahendid. Iga pilt räägib mingit lugu.  Kuigi materjal ehk pildid olid samad, siis jutud tulid väga erinevad.
Üleval olevate piltide põhjal valmisid järgnevad loovjutud

KEELTENÄDAL. Eelmine nädal tähistasime koolis keeltenädalat. Iga päev oli suunatud kas inglise-, saksa-, vene- või hispaania keelele. Üheks ühistegevuseks oli 5minuti kirjutamine. Igal õpilasel oli aega 5 minutit, et paberile kirjutada võimalikult palju inglise keelseid sõnu. Iga sõna, mis oli õigesti kirjutatud andis ühe punkti.
Kiidan järgnevaid õpilasi meie klassist:
1. koht: Ragnar- 41, 5 punkti
2. koht: Jaagup- 41 punkti
3. koht: Marten ja Joonas Tristen- 36 punkti

KOOMIKSID.  Koolis tutvusime kuningliku perekonnaga: kuninganna Elizabeth II ja tema suguvõsaga. Iga õpilane sai koomiksialuse, kuhu tuli joonistada pilt, mille peategelasteks olid kuningliku perekonna liikmed. Sisu ja tegelaste omavaheline tekst tuli igaühel iseseisvalt välja mõelda. Tegevus oli teistsugune ning pakkus huvi.
 
ÕLIPASTELLID JA TINDIVÄRVID. Antud töödega olen väga rahul. Peale vaadates on tööd väga efektsed ning lõbusad. Lapsed värvisid rebaseid hoolikalt. Taustaks kasutasime türkiissinist tindivärvi, millega tegime kaks kihti.
ERASMUS + PROJEKT: SÜDAMLIKUD SOOVID. Sellel nädalal on kaks koolitöötajat projektireisil Türgis. Kolmandate klassidega tegime kunsti- ja tööõpetuse tundides südameid ning kirjutasime kõigis projektis osalevate riikide keeltes välja sõna "sõber".

teisipäev, 7. veebruar 2017

REKLAAMID. Inimeseõpetuse tundides oleme lastega rääkinud reklaamist. Mis see on? Miks tehakse reklaami? Vaatasime reklaamklippide videoid ja pilte. Igal õpilasel tuli välja mõelda ja kujundada üks reklaampilt. Järgmisel tunnil kinnitas iga õpilane enda reklaami klassi ning õpilased  uudistasid üksteise töid. Peale seda toimus tunnustamine, mille käigus tõid õpilased välja neile enim meeldinud töid.
 INGLISE KEELE TUND: KEHAOSAD. Oleme õppinud kehaosade nimetusi. Üheks kinnistavaks tegevuseks oli  koletise joonistamine. Õpilased võtsid rühmadesse, iga rühm sai juhendi. Vahetustega loeti rühmades tööjuhendit ning joonistati. Koletised tulid vahvad.
VIDEO RÜHMATÖÖST:  
TULEKUKE AASTA. 28. jaanuaril algas punase tulekuke aasta. Selle puhul triibustasime kahvliga kuke kehaosad. Iga õpilane avas tahvelaervutist horoskoobi, kus ennustati, mida algav aasta tema tähemärgile lubab. Õpilased kirjutasid endale olulisemad märksõnad töö juurde. Tulekuked tulid väga lustakad.